Mecze rozgrywane w Ornecie

Do zobaczenia wiosną!!

wiosna-2004 IV liga

WIOSNA-2004-IV liga –spadek do ligi okręgowej

20-marca-2004   W pierwszym meczu rundy wiosennej IV ligi drużyna Błękitnych uległa w Reszlu Orlętom 2:5 (0:2).

BRAMKI: 37min-0:1, 39min-0:2,54min-1:2-Skowyrski,61min-1:3, 68min-1:4,73min-2:4-Daukszewicz,85min-2:5. Zasłużone zwycięstwo Orląt, którzy strzelali bramki po ewidentnych błędach naszej obrony. Trzeba mieć nadzieję na lepszą grę w następnych spotkaniach.
SKŁAD DRUŻYNY:Bidka - Osiński (65-Uzar), Kowalski, Golec, Kijanko, K.Gołębiewski, Baczewski, Daukszewicz, Kowalczuk, A.Gołębiewski (70-Jotko), Skowyrski.

27-marca-2004
W drugim meczu Błękitni pokonali Granicę Kętrzyn 1:0 (1:0) -bramkę w 34min spotkania zdobył Wojciech Daukszewicz

Skład:Bidka-Kowalski, Szczech, Kijanko, Gołębiowski, Osiński, Daukszewicz, Kowalczuk (46-Kapela), Gołębiewski A. Gołębiewski K. Skowyrski (53-Orlicki)
Pierwsze minuty spotkania w wykonaniu obu drużyn rozpoczęły się zdecydowanymi atakami. W czasie pierwszych 10 minut spotkania obie drużyny stworzyły po trzy sytuacje bramkowe. Dwie sytuacje to akcje gości. W rewanżu  zawodnicy Błękitnych-Adrian Gołębiewski a następnie Marcin Skowyrski nie wykorzystali sytuacji sam na sam z bramkarzem Granicy, Później gra się wyrównała, lecz obie drużyny nie stwarzały dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. W 34 min. spotkania Wacław Szczęch dośrodkował z lewej strony, piłkę tracił głową Marcin Skowyrski a Wojciech Daukszewicz z bliska skierował piłkę do siatki Granicy. Po przerwie Błękitni nastawili się na zabezpieczenie swojej bramki, wyprowadzając groźne kontrataki. Przewaga  gości nie przyniosła  im zdobyczy bramkowej. Cieszą trzy punkty zdobyte przez naszą drużynę. W drugiej połowie bardzo dobrej sytuacji nie wykorzystał Krzysztof Kapela, który z kilku metrów strzelił nad bramką.
Przed rozpoczęciem meczu minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego byłego Prezesa Klubu i oddanego działacza Henryka Stachacza a drużyna miała czarne opaski na koszulkach w czasie meczu. Prezes Klubu Romuald Chrypo złożył kondolencje synowi zmarłego-Jackowi Stachaczowi, który podobnie jak ojciec wspomaga działalność klubu.

03-kwiecień-2004   W III kolejce rundy wiosennej Błękitni rozegrali mecz w Olsztynie z drużyną OKP Warmia i Mazury przegrywając mecz 0:3 (0:1).

Skład drużyny:Bidka- Kowalski, Szczęch, Golec  (64-Orlicki),Gołębiowski, K. Baczewski, ( 75-Jotko) Kapela, Osiński, Daukszewicz, A.Gołębiewski, K. Gołębiewski.

Przez całe spotkanie inicjatywę posiadała drużyna olsztyńska. W grze naszej drużyny było widać brak doświadczenia i wiary w korzystny wynik. Zanotowano bardzo dużo strat piłki. Nasi zawodnicy nie potrafili długo utrzymać się przy piłce. W 12 minucie po dośrodkowaniu z lewej strony zawodnik OKP z bliska głową strzelił bramkę na 0:1. Po kontrze naszej drużyny w polu karnym był faulowany Krzysztof Kapela, jednak sędzia spotkania nie odważył się podyktować rzutu karnego. Po przerwie olsztyńska drużyna nadal przeważała stwarzając kilka sytuacji do zdobycia bramki. Drugą bramkę olsztynianie strzelili w 62 min spotkania. Akcje naszej drużyny, zresztą nieliczne kończyły się w zasadzie przed polem karnym olsztyńskiej drużyny. W 82min meczu na daleki strzał zdecydował się olsztyński zawodnik i strzałem po ziemi zaskoczył naszego bramkarza, ustalając wynik spotkania na 0:3. Bardzo dobry mecz rozegrał na stoperze Wacław Szczęch. W tym meczu w klatkę piersiową został uderzony korkami Marcin Osiński, jeszcze po meczu miał trudności z oddychaniem. Kontuzjowany również został Adrian Golec i musiał zejść z boiska.

09 kwietnia IV kolejka, Błękitni podejmowali drużynę Mrągowii ulegając 0:6 (0:4)

Skład: Bidka (46-Sawicki)- Kowalski Szczęch, Gołębiowski, Golec, Osiński (67- K.Baczewski), Kapela (85-Kowalczuk), Kijanko (46-Uzar), Daukszewicz, A.Gołębiewski, K.Gołębiewski.

Czerwona kartka- A.Gołębiewski
Już w 2 minucie spotkania goście objęli prowadzenie, po rzucie rożnym z prawej strony piłkę trącił Oborski i było 0:1, w 19minucie kolejny rzut rożny tym razem z lewej strony i Kościuczuk głową zdobywa bramkę - 0:2. W 33min. rzut rożny dla Mrągowii z prawej strony i Tomek Gołębiowski głową strzela bramkę samobójczą- 0:4. Cztery stałe fragmenty gry i cztery bramki dla Mrągowii, dziwny to przebieg pierwszej połowy, gdy goście w zasadzie bez większego wysiłku prowadzili 4:0. Nasza drużyna pierwszy strzał oddała w 22min. po dośrodkowaniu Adriana Gołębiewskiego głową strzelał Daukszewicz. W 31min groźnie strzelał A.Gołębiewski, jednak bramkarz zdołał obronić ten strzał. Po przerwie goście w 50min. zdobyli piątą bramkę. W 80 minucie szanse na zdobycie honorowej bramki zmarnował Kamil Gołębiewski, który będąc sam na sam z bramkarzem przegrał z nim pojedynek. W 85minucie goście przeprowadzili składną akcję i ustalili wynik spotkania na 0:6. Dziwny mecz rzadko się bowiem zdarza aby cztery fragmenty stałe przyniosły cztery bramki, w tym wypadku wykazali się 100-procentową skutecznością. Gra zaprezentowana przez naszą drużynę w tym meczu nie rokuje nadziei na korzystne rezultaty w następnych spotkaniach.

17-kwietnia  Bardzo ważny mecz i wygrali Błękitni 1:0. Nasza drużyna pokonała na wyjeździe Płomień Biała Piska po bramce Marcina Osińskiego w 31min.

Skład drużyny:Szełemej-Kowalski, Kijanko, Golec, Mianowski, Uzar, Baczewski, Kapela, Stankiewicz, Gołębiewski, Osiński (82-Orlicki).

Derby powiatu lidzbarskiego zakończyły się sukcesem Błękitnych, którzy wygrali 2:1. Pierwsze 6 minut należało do drużyna Polonii. Ale w 24min. spotkania Krzysztof Kapela z prawej strony boiska  chciał dośrodkować, piłka lobem wpadła do bramki Rafała Kaczora. Taki wynik utrzymał się do przerwy spotkania. W  65minucie Adrian Golec skierował głową piłkę do własnej bramki  i Polonia uzyskała remis 1:1.  W 77 minucie sędzia podyktował rzut karny. Wykonawcą skutecznym był   Wojciech Daukszewicz ustalając wynik meczu na 2:1 dla Błękitnych Orneta.
Skład _drużyny:Szełamej-Kowalski, Szczęch, Golec, Ambosewicz (Orlicki), Uzar, Kapela( Kowalczuk),Kijanko, Daukszewicz, Osiński (Baczewski), K.Gołębiewski.

24-kwietnia- Klęska Błękitnych w Ełku: Grająca w mocno osłabionym składzie drużyna Błękitnych już do przerwy przegrywała 0:6 Pierwszą bramkę zawodnicy Mazura zdobyli w 16 min spotkania, Kolejne padały w 22, 23 27, 29min. Następne bramki 33min na 0:6. W 48 minucie po rzucie karnym było już 0:7. Kolejne bramki to 55, 59, 67 oraz w 70 min. Ostateczny wynik meczu to przegrana 0:11. Najstarsi kibice nie przypominają czy kiedykolwiek nasza drużyna przegrała tak wysoko. Gospodarze praktycznie robili co chcieli i bramki strzelali jak na zawołanie.

Skład drużyny-Szełemej-Gołębiowski, Kijanko, Golec, Ambrosewicz, Kowalczuk, Uzar, K.Gołębiewski, A.Gołębiewski, Orlicki, Osiński.

1-Maja-Niestety nie udał się występ naszej drużyny na własnym stadionie w meczu z Motorem Lubawa. Błękitni przegrali 1:3 (1:2). Mecz rozpoczął się po myśli naszej drużyny gdy w 4min w polu karnym przy piłce znalazł się Wojtek Uzar i płaskim strzałem zaskoczył bramkarza Motoru. W 35 minucie goście zdobyli wyrównującą bramkę, niedokładne podanie Kowalskiego do Kijanki przejął zawodnik Motoru i ostro dośrodkował w pole karne, Adrian Golec nie upilnował napastnika Motoru który z bliska umieścił piłkę w siatce. Kiedy wszyscy oczekiwali gwizdka na przerwę, goście wykonywali rzut wolny z ok.25m, źle ustawiony w bramce Robert Szełemej nie zdołał obronić niezbyt silnego strzału i goście uzyskali prowadzenie. Wynik spotkania został ustalony w 52minucie gdy w polu karnym nasz bramkarz niepotrzebnie sfaulował zawodnika Motoru i po rzucie karnym zrobiło się 1:3. Mimo, że nasza drużyna przeważała i stworzyła kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, wynik spotkania nie uległ zmianie.
Skład drużyny:Szełemej-Golec, Mianowski, Kowalski, Kijanko (Orlicki), Ambrosewicz (A.Gołębiewski), Kapela (Baczewski), Daukszewicz, Osiński, K.Gołębiewski.

8-maja-Błękitni rozegrali wyjazdowe spotkanie z MKS Korsze wygrywając 1:0. Jedyną bramkę w tym meczu strzelił po typowej kontrze Rafał Mianowski w 42 minucie spotkania. Więcej z gry miała drużyna gospodarzy, drużyna z Korsz miała więcej sytuacji do zdobycia bramki, jednak bramka nie padła. Piłka nożna jest taką grą, że wygrywa ten kto strzela bramki a tę zdobyli Błękitni i zainkasowali trzy punkty. Mecz mógłby się nie odbyć, gdyż na zbiórkę przed wyjazdem nie przyszło kilku zawodników i były kłopoty ze skompletowaniem jedenastki. Nie najlepiej to świadczy o młodych zawodnikach. Drużynę zasilili Mariusz Skrzyński i Wacław Szczęch
Skład drużyny Bidka-Kowalski, Skrzyński, Golec, Ambrosewicz(60-Staroń) Kijanko, Mianowski, Kowalczuk, A.Gołębiewski, Szczęch, K.Gołębiewski.

14 maja -Porażka Błękitnych z Huraganem Morąg 0:2 . Do przerwy 0-0. Do 58min. utrzymywał się wynik bezbramkowy. Kusiak ograł w polu karnym Kowalskiego i pewnie strzelił do siatki Błękitnych. Gra w zasadzie była wyrównana, jednak drużyna Huraganu stwarzała sporo sytuacji do zdobycia bramki. W 64min. Krawczyk wykończył składną akcję Huraganu i ustalił wynik meczu na 0-2. Później jeszcze goście mieli kilka sytuacji, jednak wynik nie uległ zmianie. Trudno oczekiwać sukcesu od naszej drużyny w której wybijającą się postacią jest nie trenujący Wacław Szczęch. Bardzo dobrą sytuację do zdobycia bramki dla Błękitnych miał Marcin Osiński, nie opanował jednak piłki po błędzie obrońców Huraganu. W 75min Marcin uderzył klatką piersiową w słupek i z podejrzeniem złamania żeber został odwieziony do szpitala.
Skład drużyny:Bidka- Golec, Szczęch, Kowalski, Kapela, Kijanko (81-Kowalczul), Mianowski, Ambrosewicz (75-Staroń), Osiński (75-Baczewski), A.Gołębiewski (63-Uzar), K.Gołębiewski

18- maja Wysokiej porażki 1:5 (0-4) doznała drużyna Błękitnych z Warmią Olsztyn. Warmia już w 4min zdobyła prowadzenie, co dodało im wiary w możliwość odniesienia zwycięstwa. Bramka na 2-0 praktycznie ustawiła mecz. Nasza drużyna próbowała atakować, ale grała bardzo niedokładnie. Mnożyły się straty piłki. Goście natomiast kontratakowali i do przerwy strzelili jeszcze dwie bramki, duży udział w tych bramkach miał niestety nasz bramkarz, który przepuścił dwa łatwe do obrony strzały. Po przerwie gra była wyrównana, ale to Warmia stworzyła więcej dobrych sytuacji do strzelenia dalszych bramek. W 77min Wojciech Daukszewicz strzelił honorową bramkę dla Błękitnych.
Skład drużyny:Szełemej (46-Sawicki)-Kowalski, Skrzyński, Golec (84-Gołembiowski), Mianowski, K.Gołębiewski (64-Szerszeń), Ambrosewicz, Kijanko (46-Daukszewicz), Baczewski, A.Gołębiewski, Kapela

22-maja Błękitni wygrali mecz z Ewingami Zalewo 2:1(0:0). Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando naszej drużyny efektem tego były zdobyte bramki. W16min. dośrodkowanie Adriana Gołębiewskiego z lewej strony zakończył celną główką Rafał Mianowski. W 32min. po szybko wyprowadzonej kontrze Wojciech Daukszewicz podwyższył wynik na 2:0. Po przerwie role się odwróciły, częściej atakowali goście czego efektem było zdobycie bramki w 75min. Gra naszej drużyny była chaotyczna, jednak mieliśmy również sytuację do zdobycia bramki. Pod koniec meczu nie popisał się sędzia spotkania, nasz zawodnik był faulowany w polu karnym, sędzia zaś podyktował rzut wolny z linii pola karnego. Adrian Golec i Sebastian Kowalski praktycznie wyłączyli z gry Wierzbę czołowego strzelca IV ligi.
Skład drużyny: Bidka-Kowalski, Kijanko, Golec, Ambrosewicz, Baczewski (77-Uzar), Daukszewicz, Kapela, Mianowski A.Gołębiewski (74-Osiński), K.Gołębiewski

29-maja-Błękitni przegrali wyjazdowy mecz z Sokołem Ostróda 2-4 (1-2). Wynik lepszy niż gra naszej drużyny,  na mecz pojechało tylko jedenastu zawodników. W pierwszych kilkunastu minutach gra była wyrównana a nawet nasza drużyna stworzyła dogodne sytuacje, niewykorzystane przez K.Gołębiewskiego. Ponadto sędzia nie podyktował rzutu karnego po faulu na A.Gołębiewskim. W 18 minucie piłkę stracił Daukszewicz i goście zdobyli bramkę. Nie da się nawiązać wyrównanej walki skoro Daukszewicz, Kapela i inni pomocnicy dreptali w drugiej połowie, tracąc proste piłki, natomiast K.Gołębiewski wdaje się w dryblingi najczęściej tracąc piłkę na kolejnym przeciwniku. Bramka na 2-0 dla Sokoła padła w 32min. po rzucie karnym, po faulu P.Sawickiego w polu karnym. Piotr był w ogóle bohaterem spotkania gdyż bronił bardzo dobrze i z dużym wyczuciem. W 43min nareszcie było długie podanie na wolne pole i Adrian Gołębiewski z lewej strony strzelił bramkę. Niestety w 57min błąd popełnił Piotr Sawicki wykopał piłkę do przeciwnika co zawodnicy Sokoła wykorzystali i strzelili trzecią bramkę. Sokół uzyskał przewagę stwarzając wiele sytuacji do zdobycia bramki, ale bądź strzelali niecelnie lub bronił nasz bramkarz. Kolejna strata piłki w środku pola i Sokół prowadził 4-1. W 87min. Drugie dobre podanie na wolne pole do Sebastiana Kowalskiego -podawał Adrian Gołębiewski, Sebastian wpadł w pole karne i strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi.
Skład drużyny:Sawicki, Kowalski, Szczęch, Szerszeń, Gołembiowski, Kapela, Daukszewicz, Kijanko, A.Gołębiewski, Mianowski, K.Gołębiewski

5 czerwca-Błękitni na własnym boisku podejmowali drużynę wicelidera-Jeziorak Iława. Nasza drużyna rozegrała dobre spotkanie remisując 0-0. Drużyna gości w pierwszej połowie przeważała, jednak uważna gra naszej drużyny w defensywie nie pozwoliła gościom na stworzenie sytuacji bramkowych.  Z naszej strony dogodną sytuację do zdobycia bramki zmarnował Kamil Baczewski. W drugiej połowie Jeziorak również był częściej w posiadaniu piłki, lecz to nasza drużyna po kontratakach mogła strzelić co najmniej dwie bramki. Kilkakrotnie piłka po strzałach naszych zawodników odbijała się od obrońców. Nie popisał się sędzia tego spotkania nie reagując dwukrotnie na zagrania ręką w polu karnym przez zawodników Jezioraka. Nasza drużyna grała bardzo ambitnie i pokazała, że stać ją na znacznie lepszą grę niż wskazuje na to miejsce w tabeli.
  SKŁAD DRUŻYNY: Sawicki- Kowalski, Szczęch, Mackiewicz, Golec, K.Gołębiewski, Kijanko (60-Daukszewicz) Ambrosewicz (75-Szerszeń), K.Baczewski, Osiński (75-Kapela), Mianowski.

9-czerwca Błękitni rozegrali w Biskupcu kolejne spotkanie. Drużyna powinna ten mecz wygrać, jednak nie udało się. Szkoda, że nie mógł zagrać Rafał Mianowski (został ojcem-córka-Gratulacje!!). obie drużyny rozpoczęły mecz ze sporym respektem. Nasza drużyna już tradycyjnie popełniała błędy w kryciu. W 42min. napastnicy Tęczy będąc sam przed Piotrm Sawickim uzyskał prowadzenie 1-0. po przerwie do ataku został przesunięty Wacek Szczęch, który po podaniu Adriana Gołębiewskiego doprowadził do remisu 1-1. Po akcji Szczęcha i dokładnym podaniu Wojtek Kijanko z kilku metrów strzelił drugą bramkę dla naszej drużyny. Jednak Tęcza nie rezygnowała i na ok.10 minut przed końcem spotkania doprowadziła do remisu 2-2.
SKŁAD- Sawicki-Kowalski, Szczęch, Golec, K.Gołębiewski (Szerszeń), Daukszewicz, Ambrosewicz, Kijanko (Gołębiowski), A.Gołębiewski, Osiński.

OSTATNI MECZ W IV LIDZE

19-czerwca- Meczem ze Startem w Działdowie zakończyli sezon Błękitni. Była to 20 porażka naszej drużyny, zwyciężył Start 4-1(2-0). Jedyną bramkę dla naszej drużyny zdobył Adrian Gołębiewski. O meczu nie wiele można napisać, gdyż wynik mówi sam za siebie. Było to kolejne słabe spotkanie naszej jedenastki. Z taką grą nie można marzyć o lepszej pozycji w tabeli.

Skład: Sawicki (Szełemej)-Kowalski, Mackiewicz, Golec, Ambrosewicz, Baczewski (Kobierski), Kijanko (Orlicki), Daukszewicz, Osiński (Uzar), A.Gołębiewski, Szczęch