Mecze rozgrywane w Ornecie

Do zobaczenia wiosną!!

wiosna-2006

Wiosna - 2006

30 kolejka -18 czerwca-Ostatnia kolejka rozgrywek. Błękitni grali w Młynarach z Syreną. Pierwsze kilka minut to seria rzutów rożnych pod naszą bramką kilka razy zakotłowało się pod naszą bramką. Później Błękitni opanowali sytuację i uzyskali lekką przewagę. Problem w tym, że prócz zawodników Młynar musieli jeszcze swoją wyższość udowadniać sędziom. Przytoczę jedną sytuację: w drugiej połowie będący sam na sam z bramkarzem Syreny Wacław Szczęch jest brutalnie zaatakowany z tyłu. W/g przepisów powinna być czerwona kartka dla faulującego, ale na boisku w Młynarach sędzia stosował  swoje przepisy i tego nie zrobił. Innych zachowań arbitrów nie warto przytaczać aby nie robić im reklamy. W 43 minucie Paweł Dublanka wrzucił długą piłkę w pole karne, Adrian Gołębiewski uprzedził bramkarza i czubkiem buta umieścił piłkę w siatce. Druga połowa to przewaga Błękitnych, zawodnicy Syreny nie oddali ani jednego strzału po których Robert Szełemej mógłby zaprezentować swoje umiejętności, natomiast bramkarz Syreny kilkakrotnie bronił swój zespół przed wyższą porażką. Był to ważny mecz dla Syreny broniącej się przed spadkiem, ja też wolałbym aby Syrena została w lidze okręgowej ale-to trzeba wywalczyć w 30-meczach w sezonie ale nie w jednym meczu w korytarzu. Sędzia miał w tej sprawie odrębne zdanie.

Skład: Szełemej-Kowalski, Mackiewicz, Dublanka, Basałygo, Kałamajski, Szczęch, Mianowski, Kogut, A.Gołębiewski, Żmijewski.

29 kolejka 15 czerwca   Błękitni rozegrali ostatni mecz przed własną publicznością w tym sezonie. Był to udany występ i zakończył się wysoką wygraną z drużyną GKS Stawiguda 5:0. Do przerwy utrzymywał się wynik 0:0. Drużyna gości grała zmasowaną obroną szukając szansy na zdobycie bramki w kontrach. Błękitni cały czas byli w ataku ale bramka nie padła. Po przerwie po wejściu na boisko Wacława Szczęcha zaczęły padać bramki. W 55 minucie Wacław Szczęch zdobywa bramkę po rzucie wolnym z narożnika pola karnego. W 69 min. Adrian Gołębiewski podwyższa strzałem głową na 2:0. W 72 minucie Janusz Żmijewski z bliska zdobywa trzecią bramkę. Czwartą bramkę w 84 minucie strzelił głową Rafał Mianowski, po kilkudziesięciu metrowym podaniu Kamila Gołębiewskiego.  Wynik meczu na 5:0 ustalił w 88 minucie Janusz Żmijewski.

Skład- Szełemej (46-Sidorowicz)- K.Gołębiewski, Mackiewicz, Kowalski, Basałygo, Kobierski (46-Szczęch), Żmijewski, Mianowski, Kogut, Dublanka, A.Gołębiewski.

28-kolejka 11 czerwca. Błękitni grali mecz w Miłomłynie. Z różnych powodów na zbiórkę nie stawiło się kilku piłkarzy. W końcu udało się zebrać jedenastkę w której grał nawet bramkarz (w polu) juniorów młodszych Paweł Szełemej. Mimo tego. mecz był wyrównany a nawet więcej sytuacji szczególnie w drugiej połowie stworzyli Błękitni. Jednak niewykorzystane sytuacje się zemściły. Najpierw Tęcza Miłomłyn w 75min zdobyła prowadzenie po rzucie karnym a kilka minut później gospodarze strzelili na 2:0. Po faulu Piotr Kałamajski otrzymał czerwoną kartkę i od tej pory nasi grali w osłabieniu. Rozmiary porażki zmniejszył Wacław Szczęch tuż przed końcem spotkania ustalając wynik na 2:1. Mimo przewagi nie udało się strzelić wyrównującej bramki.

Skład- R. Szełemej-K. Gołębiewski, Szczęch,  Dublanka Basałygo, Kogut, Żmijewski, A. Gołębiewski, Kałamajski, P. Szełemej, Osiński.

27-kolejka Na mecz nie stawiła się drużyna MGKS Tolkmicko.

26 kolejka 27-maja Błękitni rozgrywali mecz w Zalewie z Ewingami. W meczu nie mogli zagrać kontuzjowani: Paweł Dublanka, Piotr Werhun (noga w gipsie), Michał Kobierski i bramkarz Łukasz Sidorowicz (sprawy osobiste). Już w 2 minucie spotkania Adrian Gołębiewski miał wyborną sytuację do strzelenia bramki, będąc sam na sam z bramkarzem, strzelił silnie lecz obok słupka. Kilka minut później obrońca Ewingów odbił piłkę ręką w polu karnym, sędzia uznał, że nic nie było. Błękitni grali szybko i bez trudu przedostawali się w pobliże bramki gospodarzy, lecz nie potrafili strzelić bramki. Grając z silnym wiatrem nie decydowali się na strzały spoza pola karnego. Gospodarze mieli również kapitalną  sytuację gdy Kamil Wyszyński wykazał mało zdecydowania przy wyjściu z bramki i zawodnik Ewingów strzelił obok słupka. Po przerwie w 57 minucie Błękitni przegrywali 0:1, dwóch naszych zawodników wykazało brak zdecydowania i pozwolili na dośrodkowanie, zawodnik Ewingów nie zmarnował tej jedynej sytuacji. W 68 minucie było już 1:1, kiedy po składnej akcji całej drużyny w polu karnym znalazł się nasz stoper Wacław Szczęch i bez trudu pokonał bramkarza. Błękitni dążyli do zdobycia zwycięskiej bramki. Okazje ku temu były: po rozegraniu piłki z "klepki"  Adrian Gołębiewski mógł prosta piłką zagrać do będącego kilka metrów od bramki Rafała Mianowskiego, chciał to zrobić efektownie i okazja została zaprzepaszczona, po dokładnym podaniu Wacława Szczęcha Piotrkowi Kałamajskiemu wystarczyło tylko dostawić nogę i piłka znalazłaby się w bramce-zrobił to niedokładnie i piłka opuściła boisko. Tuż przed końcem Patryk Dziczek uciekł prawą stroną boiska i przez nikogo nie atakowany zmarnował okazję.

skład drużyny: Wyszyński- Kowalski, Mackiewicz (55-Szczęch), Kamil Gołębiewski, Mianowski, Kogut, Żmijewski, Dziczek, Kałamajski, Adrian Gołębiewski, Skowyrski

20-maja - rozegrano 25-kilejkę ligi okręgowej. Błękitni ulegli na własnym boisku wiceliderowi rozgrywek Zamkowi Kurzętnik 0:1. Wynik został ustalony w pierwszej połowie spotkania. Po akcji lewą stroną boiska Michał Kobierski pozwolił na dośrodkowanie i goście objęli prowadzenie. Mecz był wyrównany. Po przerwie Błękitni dążyli do wyrównania i przeważali na boisku, drużyna z Kurzętnika broniła korzystnego wyniku. Mimo przewagi naszej drużyny nie udało się wypracować dogodnej sytuacji do zdobycia bramki. Bardzo dobrą okazję miał Piotr Kałamajski, lecz zamiast strzelać z pierwszej piłki próbował ją przyjąć i jego strzał zablokowali obrońcy.

Skład drużyny:Sidorowicz- Kowalski, Mackiewicz, Kamil Gołębiewski, Werhun, Kobierski (35-Kałamajski), Mianowski (78-Basałygo), Żmijewski, Kogut, Dziczek (65-Szczęch), Adrian Gołębiewski.

14-maja w niedzielę -Błękitni rozegrali 9 mecz w rundzie wiosennej w Rybnie. Pierwsza połowa to przewaga Błękitnych, którzy udokumentowali to zdobyciem w 31 minucie bramki przez Pawła Dublankę, który lewą stroną urwał się obrońcom i strzałem po ziemi w długi róg pokonał bramkarza gospodarzy. Błękitni zagrali jeden z gorszych swoich meczy, wiele strat piłek, obrona niepewna-to tylko niektóre mankamenty w grze drużyny. Zespół z Rybna był chyba jednym z najsłabszych zespołów z jakimi graliśmy w tej rundzie- zresztą wystarczy spojrzeć na tabelę, prezentujący futbol siłowy i grający na pograniczu faulu. Po przerwie gospodarze strzelili dwie bramki od 71min. prowadząc 2:1 bramki nie z  akcji ale po błędach naszych zawodników, którzy umożliwili oddanie tych strzałów.   Bardzo często akcje naszej drużyny były przerywane podniesioną chorągiewką sędziego bocznego, który w każdym wyprzedzeniu obrońców przez naszego napastnika dopatrywał się spalonego. Końcówka meczu była bardzo dramatyczna. Wacław Szczęch w idealnej sytuacji z kilku metrów głową strzelił obok słupka. Adrian Gołębiewski został sprowadzony na ziemię w polu karnym- reakcji sędziego nie było. Piotr Werhun w idealnej sytuacji strzelił obok słupka. Tuż przed końcem sfaulowany w polu karnym zostaje Adrian Gołębiewski i Janusz Żmijewski z rzutu karnego uratował remis naszemu zespołowi.

Skład drużyny: Sidorowicz-Kowalski, Kamil Gołębiewski, Basałygo, Werhun, Kobierski ( 64-Adrian Gołębiewski), Żmijewski, Mianowski, Dublanka (78-Szczęch) Skowyrski

10-maja w środę- Błękitni rozegrali przełożony z drugiej kolejki mecz  z ostatnią drużyną tabeli Dziadkiem Ossą Biskupiec Pomorski. Swoją grą goście potwierdzili, że nie przypadkowo zajmują ostanie miejsce w tabeli. Wystarczy dodać, że w czasie 90 minut nie oddali ani jednego strzału na bramkę Błękitnych. Przez całe spotkanie gospodarze kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Wynik spotkania został ustalony do przerwy. W 38minucie Janusz Żmijewski popisał się kapitalnym strzałem z rzutu wolnego z ok.18m i bramkarz gości nawet nie interweniował. W 44 minucie Daniel Kogut popisał się równie pięknym strzałem. Z lewej strony z poza pola karnego uderzył bardzo mocno piłka odbiła się od przeciwległego słupka i wpadła do siatki. Tuż po przerwie wymarzoną sytuację zmarnował Adrian Gołębiewski, będąc sam na sam z bramkarzem przez nikogo nie atakowany strzelił obok słupka. Prowadząc 2:0 Błękitni nadal dominowali na boisku, jednak bez efektu bramkowego.

Skład drużyny-Sidorowicz (88-Wyszyński)-Kamil Gołębiewski, Mackiewicz, Basałygo, Werhun, Kobierski (46-Dublanka), Mianowski ( 80-Kałamajski), Żmijewski,  Kogut, Adrian Gołębiewski, Skowyrski (46-Dziczek)

6-maja -kolejny mecz -tym razem Błękitni podejmowali Żabiankę Żabi Róg. Pierwsze minuty to  śmiałe ataki drużyny gości. Błękitni opanowują sytuację i zaczynają coraz częściej przeważać. Jednak kibice czekali na pierwszą bramkę do 44minuty spotkania, kiedy to po zagraniu Rafała Mianowskiego piłkę z bliska skierował do bramki Marcin Skowyrski. Po przerwie zdecydowaną przewagę uzyskali Błękitni czego efektem była druga bramka, którą strzelił w 55 minucie po składnej akcji Michał Kobierski. Prowadząc 2:0 Daniel Kogut będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem, zamiast podać do Pawła Dublanki zdecydował się  na strzał, niestety obroniony przez bramkarza. Drużyna gości bramkę zdobyła przypadkowo. Dariusz Mackiewicz główkował, do piłki powinien dojść nasz bramkarz, jednak piłka odbiła się od nierówności na boisku myląc Łukasza Sidorowicza i zawodnik Żabianki   -  skierował piłkę do pustej bramki- ustalając wynik meczu na 2:1. Gdyby nasi zawodnicy wykorzystali stworzone sytuacje, to wynik spotkania byłby znacznie wyższy.

Skład drużyny    Sidorowicz- Basałygo, Mackiewicz, Kamil Gołębiewski, Werhun, Kobierski (Dublanka), Kogut, Żmijewski, Mianowski, Dziczek (Kałamajski), Skowyrski (Szczęch)

3-maja -Błękitni rozegrali w Pieniężnie mecz z Wałszą wygrywając 2:0. W 8minucie Adrian Gołębiewski będąc sam na sam z bramkarzem nie zmarnował sytuacji i Błękitni prowadzili 1:0. Mimo dużej przewagi i kilku sytuacji do zdobycia bramki przez naszą drużynę do przerwy wynik nie uległ zmianie . Po przerwie nadal Błękitni mieli przewagę, gospodarze sporadycznie długimi piłkami starali się wyjść z własnej połowy. W 78 minucie spotkania kapitalnym strzałem z ok. 20m popisał się Rafał Mianowski ustalając wynik meczu na 2:0. Z dobrej strony pokazał się bramkarz Wałszy broniąc kilka groźnych strzałów naszych zawodników. Nasza drużyna od wielu meczów potrafi stworzyć sytuacje do zdobycia bramki, lecz ze skutecznością jest znacznie gorzej.

Skład drużyny -Sidorowicz -Kamil Gołębiewski, Mackiewicz, Dublanka, Werhun, Kobierski (55-Kałamajski), Mianowski, Żmijewski, Kogut, Skowyrski (55-Basałygo), Adrian Gołębiewski (80-Szczęch)

29-kwietnia -Co można napisać o meczu z Concordią Elbląg, który się przegrywa 1:7 na własnym boisku. Ani ładu ani składu. I to by było na tyle.

Skład-Sidorowicz- Kamil Gołębiewski, Mackiewicz (Szczęch), Dublanka (Kałamajski), Werhun, Mianowski, Dziczek, Kogut, Kobierski (Żmijewski),   Adrian Gołębiewski, Skowyrski (Basałygo)

26-kwietnia W  środę rozegrano przełożoną pierwszą kolejkę ligi okręgowej. Błękitni grali w Braniewie z liderem Zatoką Braniewo. Pierwsza połowa to przewaga Zatoki, która grała szybciej i często była przy piłce. W 13minucie spotkania po rzucie wolnym z lewej strony boiska niefortunnie interweniował Piotr Werhun i piłka znalazła się w naszej bramce. Błękitni grali zbyt nerwowo stąd dużo niedokładności w grze. Po przerwie po dokonanych zmianach gra z naszej strony była lepsza. Efektem była bramka w 55-minucie na 1:1 zdobyta przez Wacława Szczęcha z bliskiej odległości- Wacek dobił wypuszczoną piłkę przez bramkarza Zatoki. Gra wyrównała się raz jedna drużyna raz druga zagrażała bramce przeciwnika. Po rzucie rożnym i strzale głową Zatoka objęła prowadzenie 2:1 i nie oddała go do końca. Warto dodać, że przed końcem spotkania Adrian Gołębiewski był faulowany w polu karnym "nakładka"-sędzia nie dopatrzył się jednak  faulu. Jednak w przekroju całego spotkania należy stwierdzić, że zwycięstwo Zatoki było zasłużone. Trzeba dodać, że po kilku latach przerwy w naszej bramce zagrał Łukasz Sidorowicz i jego gra nie wzbudziła zastrzeżeń. Brawo Łukasz!

Skład:-Sidorowicz-Kamil Gołębiewski, Mianowski, Kowalski, Kałamajski (46-Kobierski), Żmijewski, Żaguń (46-Szczęch), Kogut (80-Basałygo), Adrian Gołębiewski, Skowyrski (60-Dublanka).

III-kolejka-22.04.2006   Błękitni grali w Rudzienicach z Czarnymi. Już w 3min. byliśmy bliscy zdobycia bramki, gdy Paweł Dublanka z prawej strony minął obrońcę wbiegł  w pole karne i będąc sam na sam z bramkarzem strzelił obok słupka. Jeszcze kilka razy w pierwszym kwadransie "zagotowało" się w polu karnym Czarnych jednak bramka nie padła. Drużyna Czarnych grając ze sprzyjającym wiatrem próbowała dalekimi wrzutkami pod  pole karne zagrozić naszej bramce. Po przerwie drużyna Błękitnych praktycznie grała na połowie gospodarzy, jednak gąszcz zawodników uniemożliwiał przeprowadzenie składnej akcji. Gospodarze za wszelką cenę starali się obronić remis. Jednak w 83 min. po akcji Szczęch - Kogut i po dośrodkowaniu Daniela-Adrian Gołębiewski zdobywa zwycięską bramkę. Tuż przed końcem Wacław Szczęch wyprzedził obrońców oddając silny strzał, jednak bramkarz Czarnych popisał się  świetnym refleksem i sparował piłkę na rzut rożny.

Skład drużyny- Szełemej, Kowalski, Mianowski, Kamil Gołębiewski, Werhun, Kogut, Dublanka (46-Kałamajski), Żmijewski (60-Szczęch), Dziczek (75-Żaguń), Basałygo (55-Skowyrski), Adrian Gołębiewski

II-kolejka rundy wiosennej-14,04,2006-Błekitni podejmowali na własnym boisku drużynę Iskry Narzym, w trzech rozegranych do tej pory spotkaniach wygrywała Iskra. Błękitni za wszelką cenę chcieli tym razem wygrać. Już w 7min spotkania Wacław Szczęch mógł otworzyć wynik spotkania gdy po podaniu Marcina Skowyrskiego główkując trafił w poprzeczkę. Był to nie najlepszy mecz w wykonaniu Błękitnych. Dużo niecelnych podań, gra  na małej przestrzeni boiska nie przynosiło żadnych efektów. Drużyna gości groźnie kontratakowała, kilkoma długimi podaniami przedostawała się w pobliże naszego pola karnego. po przerwie Błękitni uzyskali dużą przewagę, losy spotkania mógł rozstrzygnąć Wacław Szczęch , który po dokładnym podaniu znalazł się w polu karnym sam na sam z bramkarzem Iskry, jednak nie wykorzystał  tej okazji. Losy spotkania rozstrzygnęły się w 81 min. spotkania gdy Adrian Gołębiewski z bliskiej odległości pokonał bramkarza Iskry i Błękitni mogli się cieszyć z wygranej 1:0.

Skład: Szełemej - Kowalski, Mianowski, K.Gołębiewski, Werhun, Kogut, Szczęch, Żmijewski, Dziczek (Dublanka), Skowyrski, Gołębiewski (Basałygo)

kolejka 9.04.2006 - Błękitni przegrali w Wikielcu 0:2. Pierwsze minuty meczu to nerwowa gra naszego zespołu szczególnie w linii pomocy i niecelne podania, drużyna Wikielca również grała z respektem dla naszej drużyny. Żadna z drużyn nie stworzyła dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Inicjatywa raz należała do jednej raz do drugiej drużyny. Warto odnotować ładną akcję naszego zespołu zakończoną silnym strzałem z pierwszej piłki Piotra Werhuna, niestety nad poprzeczkš. Drużyna Wikielca zdobyła bramkę w 30min. po długim dośrodkowaniu napastnik gospodarzy bardzo ładnie przyjął piłkę i z półwoleja umieścił piłkę w siatce. po przerwie nasza drużyna uzyskała przewagę i dążyła do strzelenia wyrównującej bramki. Bliscy  tego byli Paweł Dublanka, który popisał się mocnym strzałem z kilkunastu metrów, jednak bramkarz Wikielca instynktownie wybił piłkę na rzut rożny, po dośrodkowaniu z lewej strony  dobrą okazję miał również Marcin Skowyrski, który z bliska strzelił obok słupka. Gdy do końca pozostało kilka minut gospodarze strzelili bramkę w dziwnych okolicznościach, w niegroźnej akcji w naszym polu karnym, sędzia boczny podniósł chorągiewkę sygnalizując spalonego, nasi obrońcy zawahali się czekając na gwizdek, a zawodnik gospodarzy strzelił z bliska do naszej bramki. Z przebiegu meczu nasza drużyna nie zasłużyła na porażkę, był to dobry mecz naszej drużyny, może zbyt wiele było podań na kilku metrach boiska, co staje się ostatnio zbyt często.

Skład drużyny: Szełemej- Kowalski, Szczęch, Basałygo (Skowyrski), Werhun, Mianowski, Kogut (Kałamajski), Dziczek (Dublanka), Żmijewski, K.Gołębiewski, A.Gołębiewski,