Błękitni-jesień 2014

• autor: mksblekitni, 2014-11-23 11:37

Na profilu:  MKS Błękitni Orneta 1949 (FACEBOOK)- zamieszczono podsumowanie przedłużonej rundy jesiennej>>>>

Przedłużona runda jesienna już za nami. Cytując słowa zespołu Perfect: „Gdy emocje już opadną…” przychodzi czas na podsumowanie wykonania rundy jesiennej, a także statystyki oraz wypowiedzi kapitana jak i trenera zespołu Błękitnych Orneta.

Zapraszamy do lektury!

Prezes Zarządu Mariusz Skrzyński:

Na wstępie chciałbym bardzo serdecznie podziękować drużynie i trenerowi za dostarczenie nam tylu radości i emocji związanych z najbardziej zaskakującą dyscypliną sportu jaką jest piłka nożna.

Jednocześnie studząc trochę niektóre rozpalone głowy przypominam, że jesteśmy dopiero na półmetku plus dwa mecze rozgrywek. Wiadomo wszystkim, że od pewnego czasu (lipiec 2011) w klubie spotkała się grupa zawodników, działaczy i sympatyków, którym zależy na powrocie do najlepszych tradycji MKS Błękitni i fajnym, miłym graniu w piłkę oraz w miarę swoich możliwości notować dobre wyniki.

Priorytetem był awans drużyny seniorów do IV ligi oraz praca z młodzieżą. Cel został zrealizowany w 100 %. SUPER !!! (przypominam o awansie juniora starszego i młodszego do ligi wojewódzkiej).

Rzeczywiście, po awansie do IV ligi, plan polegał na ogrywaniu się i walce o utrzymanie i jak dotąd jest to cel główny. Po cichu, po rozmowach z Darkiem (przyp. trenerem) przed sezonem liczyłem na miejsce 6-8. Na razie jest o wiele lepiej !!!

Jestem szczęśliwy, że mogę współpracować z tak wspaniałą grupą ludzi - zawodnicy, trener, kibice, zarząd. Statystyką świetnie zajął się admin profilu, analizą trener, mi pozostaje przedstawienie osób i firm wpierających działalność klubu:

Prezes-Kiero Zacek- w klubie już człowiek instytucja, nie wyobrażam sobie funkcjonowania klubu bez niego,

Kaziu Białuński, Grzesiek Kłowas, Wacek Szczęch praca przy organizacji zawodów.

Sponsorzy i wspierający :

OSiR,

Radosław Marcinkowski,
Dariusz Maleszewski,
Ireneusz Popiel,
KIBICE i wielu innych, których nie wymieniam z imienia i nazwiska i za to przepraszam.

WSZYSTKIM BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ORAZ PROSIMY O DALSZE WSPARCIE"

Kapitan zespołu Paweł Przygocki:

„Na wstępie warte podkreślenia jest to, że chyba nikt z nas zawodników ani działaczy nie spodziewał się tak dobrego rezultatu po tych 17 kolejkach. Bardzo się cieszę, że udało się zgromadzić tyle punktów, chociaż powinno być ich kilka więcej. Mam tu na myśli konkretnie 2 mecze, w których nie zdobyliśmy żadnego punktu, a na pewno nie byliśmy słabszym zespołem- spotkania z Pisą w Barczewie oraz z Warmią Olsztyn w Ornecie.

Super, że udało się zdobyć komplet punktów z silnymi rywalami, jak Stomil II czy Mrągowia. Na pewno dużo nam dało pucharowe zwycięstwo z 3 ligową Olimpią Elbląg. Dzięki temu zwycięstwu "rozkręciliśmy się" i dalej jesteśmy w grze No i chyba najlepsze, co Nas w tej rundzie spotkało, to dwumecz w Pasłęku Myślę, że solidnie przepracowana zima może dać nam wiele, a przy odrobinie szczęści będziemy mogli bić się o najwyższe cele“

Trener zespołu Dariusz Maleszewski:

"Szalenie trudny początek sezonu. Borykaliśmy się z problemami kadrowymi ponieważ chłopacy w różnych terminach wracali z pracy za granicą ale robiliśmy wszystko by dobrze ułożyć zespół tak by funkcjonował należycie, tak by w każdym meczu grać o całą pulę.

Robota nie była dla mnie łatwa ale udało się miałem swój plan i cel wobec zespołu i patrząc teraz z perspektywy tej rundy udało się. Cieszę się, że zespół w takich meczach jak chociażby z Polonią Pasłęk w ostatnich minutach ogrywa przeciwnika w sposób zdecydowany to właśnie nasz charakter dążyć do końca o zwycięstwo.

Na pewno budujące jest to, że chcemy, że jesteśmy ambitni w dążeniu do celu. Po awansie do IV ligi było słychać głosy oby to nie była tylko roczna przygoda i walczymy o utrzymanie ,a ja chciałem by zespół zakończył grę w pierwszej piątce. Podpierałem to tym, że znam swój zespól i nasze możliwości bo zespół na 4 ligę budowałem kiedy graliśmy w okręgówce tak byśmy byli już dojrzali jako kolektyw jako dobrze grający i umiejętnie funkcjonujący pod względem taktycznym bo to podstawa by wygrywać.

Dało radę zrobić świetny zespół z pracowitych piłkarzy i atmosferę z tych chłopaków, którzy zrobili ogromny krok do przodu jako piłkarze i jako drużyna udało się zakończyć ten rok pozytywnie z czego trzeba się cieszyć - awans do IV ligi, jesteśmy na 4 miejscu w lidze, jesteśmy w ćwierćfinale Pucharu Polski oraz mamy wspierających kibiców, którzy licznie przychodzą nas oglądać i mamy co najważniejsze mądrze zarządzający klub przez świetnych ludzi. To jest to tylko się cieszyć i chce się pracować dalej.”

autor: ~Wiesiek z Barczewa 2014-11-29 22:43:20

avatar Miło jest czytać takie opinie i wypowiedzi ludzi najważniejszych w Naszym Klubie.Żałuję że jestem tak daleko od Ornety i nie dane mi jest być blisko Was. Ale serce bije po właściwej stronie i zawsze będę z Wami.Wierzę w Was i gratuluję pozycji po rundzie jesiennej.Pozdrowienia dla Prezesa , Zacka ,Darka i całej ekipy z Błękitnych. A tak w ogóle Błękitni to 20 lat mojej kariery więc nie może być inaczej.

autor: ~Z KORSZ 2015-01-28 11:02:02

avatar Nie chcemy was martwić ani toczyć wojen ale wasz Trener w najbliższych dniach przejdzie do nas i na wiosnę będzie prowadził MKS Korsze.
Nie miejcie do nas pretensji.
Powodzenia w lidze.

Autor: Treść:pozostało znaków: