herb  Polonia Iłowo
MKS Błękitni Orneta   Polonia Iłowo

2013-10-12, 15:00

Czas spotkania: 90 min.

W sobotę 12 października w ramach 12 kolejki spotkań ligi okręgowej Błękitni Orneta gościli na swoim stadionie drużynę Polonii Iłowo.
Początek meczu był dosyć wyrównany i nie zapowiadał łatwego zwycięstwa Ornecian.
W 15 minucie spotkania za faul w polu karnym na Włodarczyku sędzia wskazał na 11 metr.
Rzut karny pewnym strzałem na bramkę zamienił Wieliczko i rozpoczął jak się później okazało festiwal strzelecki w wykonaniu gospodarzy.
W 26 minucie meczu Błękitni prowadzą już 2-0, wrzutkę w pole karne Sylwestra pięknym strzałem z woleja na bramkę zamienia Skibicki.
Nieporozumienie obrońców Iłowa z bramkarzem wykorzystuje Kogut i z najbliższej odległości umieszcza piłkę w bramce.
Czwartą bramkę Błękitni zdobywają w minucie 37, po akcji Skibickiego z Sylwestrem, ten drugi wykłada piłkę na 10 metr Tomkowi Włodarczykowi, który pewnym strzałem podwyższa wynik meczu na 4:0.
Tuż przed końcowym gwizdkiem szansę na piątą bramkę miał Sylwester, jednak w sytuacji sam na sam lepszy okazał się bramkarz gości.
Po 45 minutach gry, Błękitni schodzili do szatni z 4 bramkową zaliczką.
Już minutę po rozpoczęci drugiej połowy, Błękitni zdobywają swoją 5 bramkę, wrzutkę w pole karne Daniela Koguta strzałem głową na bramkę zamienia Skibicki.
W 54 minucie groźny strzał oddali goście, jednak debiutujący w naszej bramce junior Zamyślewski nie dał się zaskoczyć.
W 72 minucie spotkania wynik na 6-0 po indywidualnej akcji i asyście Bońkowskiego podwyższa Andrzej Jaroń, który 2 minuty wcześniej pojawił się na boisku.
W minucie 74 szansę na bramkę zmarnowali goście, w sytuacji sam na sam zawodnik Iłowa przelobował naszego bramkarza i na szczęście gospodarzy piłka zatrzymała się na słupku.
W 79 minucie tuż przed opuszczeniem placu gry, bramkę na 7:0 zdobywa Tomasz Włodarczyk po dwójkowej akcji z Jaroniem.
W 90 minucie meczu strzał z dystansu Goździkowskiego zatrzymał się na słupku bramki gości. 2 minuty później bramką na 8:0 Andrzej Jaroń przypieczętowuje wysokie zwycięstwo Błękitnych Orneta!

Było to już 14 spotkanie naszej drużyny bez porażki, a już w Środę o godz.15:30 nasz zespół zmierzy się z 3 ligowym Sokołem Ostróda w ramach 1/16 Wojewódzkiego Pucharu Polski. Zapraszamy na mecz!