herb Olimpia Elbląg
MKS Błękitni Orneta   Olimpia Elbląg

2014-10-01, 15:00

Czas spotkania: 90 min.

Drużyna Olimpii Elbląg przyjechała na to spotkanie bardzo mocnym składem, stąd mało kto wierzył w wygraną nad vice-liderem III ligi.

Od początku spotkania Olimpia mocno atakowała na naszą bramkę. W 14 minucie akcję lewą stroną boiska przeprowadził Kamil Kuczkowski (w sezonie 2008/2009 oraz 2009/2010 zawodnik Błękitnych Orneta), który dośrodkował w pole karne, a tam nieupilnowany zawodnik Olimpii zdobywa pierwszą bramkę w tym spotkaniu 0-1.

W 22 minucie Karol Skibicki wbiegł w pole karne gości i w sytuacji 1 na 1 uderza wprost w bramkarza Olimpii.

W 33 minucie ponownie Błękitni dochodzą do sytuacji sam na sam, tym razem Andrzej Jaroń próbował lobować bramkarza gości, niestety nieskutecznie.

Po pierwszej połowie Błękitni mimo dogodnych sytuacji przegrywali z Olimpią Elbląg 0-1.

Drugą połowę świetnie zaczynają Błękitni. W 48 minucie po rzucie wolnym wykonywanym przez Pawła Przygockiego, piłkę zgrał Andrzej Jaroń, a tam wprowadzony po przerwie Patryk Chodkowski pięknym strzałem z powietrza daje wyrównanie 1-1!

W 61 minucie Błękitni wychodzą na prowadzenie! Kopia poprzedniej bramki - dośrodkowanie Przygockiego, zgranie Dariusza Wieliczko i bramkę uderzeniem głową zdobywa Patryk Chodkowski 2-1!

Po straconej bramce Olimpia ruszyła do odrabiania strat. W 72 minucie doskonałą sytuacje na bramkę z okolic 6 metra miał zawodnik Olimpii, jednak świetną interwencją popisał się Lawrenc.

W 78 minucie Olimpia doprowadza do wyrównania. Dośrodkowanie z rzutu wolnego i strzał głową zamieniony na bramkę 2-2.

W 85 minucie spotkania po zagraniu ręką w polu karnym zawodnika Olimpii sędzia dyktuje rzut karny dla naszego zespołu. Jedenastkę na bramkę zamienił Grzegorz Kulpaka i na pięć minut przed końcem spotkania Błękitni wygrywali z Olimpią Elbląg 3-2!

Sędzia główny tego spotkania doliczył 5 minut do regulaminowego czasu gry, a Olimpia starała się odrobić stratę i doprowadzić do dogrywki... lecz nic z tego!

Niespodzianka stała się faktem i nasz zespół po świetnym spotkaniu pokonał vice-lidera III ligi  oraz tegorocznego spadkowicza z II ligi (jeszcze 3 sezony temu Olimpia Elbląg występowała w I lidze) 3:2 i awansowała do 1/8 wojewódzkiego pucharu Polski!!

W 1/8 WPP czeka na nas zespół Polonii Pasłęk, który pokonał drużynę Zatoki Braniewo 4-1.